Menu Zavřít
Text 1

Město Mikulov se v březnu 2023 prostřednictvím Národní sítě zdravých měst České republiky zapojilo do sítě Zdravých měst

Program Zdravé město je realizován v gesci Světové zdravotní organizace (WHO), obdobně jako program "Zdravý region". V Evropě je aktuálně zapojeno cca 1400 Zdravých měst ve 30 zemích. Jedná se o aktivní hnutí evropských municipalit a regionů, které systematicky postupují ke kvalitě života a zdraví svých obyvatel. Certifikovanou platformou v ČR je Asociace Národní síť Zdravých měst České republiky (NSZM ČR), jejímž členem je i od 3/2023 Město Mikulov. 

Zdravé město Mikulov v NSZM zastupuje ve funkci politika starostka města, Mgr. Jitka Sobotková a koordinátorkou byla jmenována Bc. Marcela Šimánková. 

Hlavním tématem činnosti Zdravého města Mikulov budou zejména osvětové akce pro veřejnost a tematické akce se školní mládeží. Plánujeme zapojení města do akcí např. Evropský týden mobility, Týden pro rodiny, Dny zdraví a mnohé další. Všechny tyto osvětové akce budou primárně zaměřeny pro občany města Mikulova. 

„Všechna Zdravá města spojuje především myšlenka kvalitnějšího, zdravějšího a spokojenějšího života občanů. Nejedná se pouze o životní prostředí a udržitelný rozvoj, ale o všechno, co může mít vliv na zdravý životní styl lidí a jejich pocit spokojenosti ve městě. K tomu patří zdravé hospodaření, zdravá doprava, zdravá bezpečnost, zdravé školství, volný čas. Jde o to, aby se zvyšovala kvalita života. I proto se zdravá města ptají svých obyvatel na jejich názory, zapojují se do veřejného dění, a to nejen dospělé, ale i děti a mládež.“ (Mgr. Jitka Sobotková, starostka města)

HARMONOGRAM

 
Školní fórum / ZŠ Valtická

19. 2. 2024

Únor
2024
Školní fórum / ZŠ Hraničářů

20. 2. 2024

Únor
2024
Trénink paměti / Centrum volného času

26. 3. 2024

Březen
2024
Tématické osvětové dny

duben–červen

Duben
2024
Evropský den mobility

září

Září
2024
Tématické osvětové dny

říjen–listopad

Říjen
2024

Legenda

dokončeno
právě probíhá
nezahájeno