Menu Zavřít

Od pondělí 30.10.2023 bude probíhat plošná deratizace města

V pondělí 30.10.2023 bude zahájena plošná deratizace města. Kladení nástrah bude probíhat do 10.11.2023. Kontroly včetně doplnění nástrah pak ve dnech od 13.11. do 30.11.2023.

Nástrahy na hubení hlodavců budou kladeny:

1) Do deratizačních staniček v budovách/domech, dvorních traktech, u kontejnerových stání, parkovišť.
2) Přímo do nor – volná prostranství, zelené plochy.

Nástrahy nebudou pokládány volně! V případě zaznamenání takového výskytu vás žádáme o podání zprávy. Mohlo dojít k nežádoucí manipulaci s položenými nástrahami.

Po celou dobu provádění plošné deratizace je třeba, aby majitelé domácích zvířat a rodiče s malými dětmi dbali zvýšené opatrnostiKaždá deratizační stanička je však opatřena výraznou oranžovou samolepkou, upozorňující na nástrahu na hlodavce a díry v deratizačních staničkách jsou příliš malé na to, aby nástrahu v nich uloženou mohl váš pes nebo kočka spolknout.

Pro lepší zacílení bychom uvítali oznámení většího výskytu potkanů mimo běžně prováděnou deratizaci viz MAPA. Oznámení hlaste prostřednictvím "Ohlášení závad" na stránkách společnosti TEDOS Mikulov (v části "Chci nahlásit závadu v oblasti" označit "ostatní").

Chtěli bychom občany města upozornit na to, že uvedené termíny deratizace mohou být ovlivněny počasím. V takovém případě proběhne pokládka následující den.

Děkujeme za pochopení i za to, že po dobu provádění deratizace budete dbát zvýšené opatrnosti.

 

Přílohy