Menu Zavřít

Kruhové objezdy na jaře nově rozkvetou pestrou paletou barev

Mikulovské kruhové objezdy  se dočkaly nové podoby. Právě v těchto dnech probíhají práce na kompletní obnově a změně vizuálu. Cílem je zlepšit vzhled křižovatek a vytvořit důstojný průjezd hlavní dopravní tepnou, která prochází naším městem.

Nejdůležitějším kritériem při plánování nového vzhledu křižovatek byla jednoduchost údržby a atraktivní vzhled. Severní křižovatka poblíž hotelu Zámeček bude mít středomořský charakter a zaplní ji levandule, kterou doplní směs trvalek a cibulovin. Ty zajistí příjemný vzhled na konci zimy a na začátku jara. Uprostřed kruhu zůstane zachována skupina jalovců. Jižní kruhový objezd u Billy rozkvete směsí růží, trvalek, trav a cibulovin. I tato výsadba bude lahodit oku po celý rok. Je totiž postavená na barvách květů a listů, které budou tvořit neustálý kontrast i v době, kdy rostliny nekvetou.

Životnost záhonů je minimálně 10 let a budou daleko méně náročné na údržbu než původní varianta. Záhony zaplní vytrvalé druhy rostlin, které plochu rychle zakryjí a nedají prostor pro plevel. Pro Mikulov je novinkou výsadba do písku, který prospívá zejména suchomilným rostlinám.

V minulém týdnu proběhlo odstranění původních rostlin, přičemž část trvalek byla zachována pro výsadby na jiných místech. Původní povrch byl nahrazen novým. Aktuálně probíhá ta nejkrásnější část práce – výsadba nových rostlin.

Co na podzim zasadíš, na jaře jako když najdeš. Těšme se na jaro!

Přílohy