Menu Zavřít

Gurmánské a kulinářské zážitky

Slovo „POŽITEK“ je v Laa a okolí psáno velkými písmeny

Slovo „POŽITEK“ je v Laa a okolí psáno velkými písmeny. Objevte a zažijte kulinářské radosti a užívejte si jich. Ať víno nebo pivo, zdravé konopí či cibule, bioprodukty nebo zdejší pochoutky – každý si přijde na své. Přesvědčte se sami a dopřejte si výlet naší krajinou a její vyhlášenou kuchyní.

Požitek „Pivo“


Až zpět do středověku sahá historie výroba piva Hubertus Bräu. Pivo z Laa an der Thaya bylo už tenkrát královským požitkem. Také hosté našeho regionu mají možnost dozvědět se, jak se „Laaské pivo“ Hubertus Bräu vyrábí a mimo jiné toto mohou i v příjemné atmosféře ochutnat.

Tip

Komentované prohlídky pivovaru od pondělí do soboty
pro skupiny 12 – 15 osob (více na poptávku)
dle dohody možné
www.hubertus.at

Požitek „Zdravé konopí“

Název obce Hanfthal je důkazem toho, že se konopí v regionu pěstovalo již před 900 lety. Při procházce Hanfthalem se dozvíte vše o této užitkové rostlině a v závěru máte možnost v místní restauraci ochutnat i speciality z konopí. Nenechte si ujít konopný řízek, klobásu, zákusky, atd. Jako nápoj se Vám nabízí limonáda, pivo nebo víno – samozřejmě vše s příchutí konopí.

Tip

Túra „Poznejte konopí“ v Hanfthalu
Trvání: 2 hodiny
Cena: € 6,- na osobu
Kontakt a rezervace: pan Johann Schmidt +43 (0) 699 / 122 092 56
Na poptávku okružní prohlídky starodávným traktorem (do 20 osob) nebo kočárem (do 6 osob) možné.
www.hanfthal.at

Požitek „Cibule“

Podnebí v Laa a okolí je jedinečné pro pěstování cibule. „Laaská cibule“ má dlouholetou tradici i v gastronomii tohoto regionu. Pokud to dříve byla oblíbená hovězí roštěnka na cibuli, jsou to dnes rafinované pochoutky, které skrz cibuli dostanou tu správnou extravaganci. Cibulová polévka,
smažené cibulové kroužky, slaný koláč s cibulí, plecko s cibulovou omáčkou či cibulová marmeláda – to vše a mnohem více najdete v nabídce zdejších restaurací.

Tip

Každoroční Cibulové slavnosti
www.zwiebelfest.at

Požitek „Bobule“

Ve slunečném Weinviertelu, na okraji Laaské roviny, v Loosdorfu, se nachází malebná zahrada s bioprodukty rodiny Hummel. Návštěvníkům se nabízí v měsících červen až říjen jedinečný zážitek: nasbírat si a ochutnat maliny, borůvky, ostružiny, kiwi nebo zlaté bobule v nádherné přírodě.
Cyklisté a poutníci, kteří projíždí či prochází Loosdorfem, si oblíbili takzvaný odpočinkový kout, kde si mohou odpočinout a sami se obsloužit čerstvými plody.

Tip

Weinviertelský ovocný zážitek s prohlídkou a ochutnávkou plodů a specialit (po celý rok)
Červen – říjen, každou 1. neděli v měsíci, 15:30 hod. (nezávislé na počtu osob)
Cena: € 10,- na osobu, rezervace do pátku nutná
Kontakt a rezervace: rodina Hummel +43 (0) 676 / 512 93 86
www.biobeerengarten.at