Menu Zavřít

FC Pálava Mikulov

Historie fotbalové klubu Pálava Mikulov: do r. 1938, kdy obyvatelstvo v Mikulově bylo tvořeno z 90% Němci a Židy, zde byly tři německé fotbalové kluby - ASK, Macabi a DSF, který byl nejsilnějším klubem na Mikulovsku, hrál v německém regionu divizi. První český fotbalový oddíl - SK Mikulov - byl založen v r. 1934 českou menšinou. Byl začleněn do slovácké fotbalové župy, hrál převážně s družstvy z Hodonínska okresní soutěže. Po 2. světové válce SK Mikulov působí do r.1949, kdy dochází k přejmenování klubu na Slavoj Mikulov, jehož patronem se staly Vinařské závody Mikulov. Tehdy nastává výkonnostní růst fotbalového oddílu, který vrcholí postupem až do krajského přeboru. Počátkem 70. let se změnil název oddílu na TJ Pálava Mikulov. V roce 1991 dochází k osamostatnění fotbalového klubu od ostatních sportovních oddílů a klub začíná používat současný název FC Pálava Mikulov. Krajský přebor je nejvyšší soutěží, která se v Mikulově kdy hrála. V současné době má klub 8 družstev. Klub má jedno travnaté hřiště s krytou tribunou a umělou trávu. Zázemí klubu je na dobré úrovni. Klub je podporován generálním partnerem, kterým je město Mikulov a menšími sponzory.

Chcete se dozvědět více?
kontaktujte nás
Republikánské obrany 608
692 01 Mikulov
420 732 854 266
fcpalava@fcpalava.cz
www.fcpalava.cz

Kontaktujte nás

Máte-li zájem o naše služby, neváhejte nás kontaktovat. Na Váš dotaz odpovíme co nejdříve, nejpozději následující pracovní den.

Odesláním souhlasím, aby město Mikulov jako správce zpracovávalo moje osobní údaje v rozsahu uvedeném v tomto formuláři za účelem zodpovězení dotazu. Další informace ke zpracování naleznete v informacích o ochraně osobních údajů.

umístění v mapě